Par naudas devalvēšanu

50 eiroPirms valūtas devalvēšanas ir nepieciešams kārtīgi izvērtēt visus plusus un mīnusus. Tieši pirms valūtas devalvācijas ir svarīgi no tās atbrīvoties. Šādos gadījumos būtu ieteicams pirkt vērtslietas vai dažādus īpašumus, kam vērtība būs paliekoša. Citos gadījumos ir jāsamaina valūta no devalvējamās valūtas uz kādu stabilāku valūtu, kas palīdzētu pasargāt Jūsu uzkrājumus devalvācijas procesā.

Kad valsts valūtas kurss atkal nostabilizējās, tad valūtu var mainīt atpakaļ. Veicot valūtas devalvāciju ir virkne neparedzamu seku, kādas devalvācija atstāj uz piedāvājumu, taču tās apskatīt prasītu pārāk daudz laika. Protams, tas ir tikai teorētiski, ka devalvācija tiek pielietota, lai stimulētu eksportu un iekšējo pieprasījumu (to var saukt par mūsdienīgu merkantilismu), taču tā ne vienmēr ir efektīva, jo tā strādā, tikai noteiktās situācijās ar dažādiem kritērijiem. Devalvācija reti ir efektīva pati par sevi – parasti tās efekts ir īslaicīgs, un, ja tā tiek pielietota nelabvēlīgos apstākļos, dažreiz veiksmīgākais scenārijs vienkārši ir lēna atgriešanās pie sākotnējās situācijas. Tas ne tikai palēnina attīstību, bet arī padara visu valsti un tās iedzīvotājus nabadzīgākus. Diemžēl bez devalvācijas citreiz nevar iztikt, tieši tāpēc šī ekonomikas atdzīvināšanas metode ir tik populāra.

Vislabākā devalvācija ir tā, kas nekad nav notikusi. Tādā veidā ne iedzīvotāji, ne arī uzņēmēji nezaudē savus uzkrājumu vērtību. Kā jau minēts iepriekš, ja ir iespējams paredzēt valūtas devalvāciju, svarīgi ir ieguldīt savus brīvos finanšu līdzekļus vērtspapīros, dārgmetālos, īpašumos vai arī mainīt uz citu valūtu. Svarīgi ir izvēlēties valūtu, kuras kurss ir stabils, lai pēc devalvācijas būtu iespēja par pēc iespējas labāku valūtas kursu, naudu samainīt atpakaļ uz valsts valūtu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.