Visizplatītākais kalnu riteņbraukšanas veids

Braukšana pa laukiem (ar XC divriteni) ir visizplatītākais kalnu riteņbraukšanas veids. Dalībnieki brauc no punkta uz punktu vai aplī, kurā ietilpst kalni un nogāzes uz dažādiem segumiem. Tomēr ir atšķirība starp parastu braucienu, un sacīkstēm ir tas, ka sacīkstes ir fiziski prasīgākas nekā atpūtas brauciens. Braucēji trenējas daudzus gadus, lai varētu konkurēt.

Brīvā braukšana ir disciplīna, kas ietver visu, sākot no kalnu sacīkstēm, lēcieniem, braukšanu pa paaugstinātām takām, kas veidotas no savstarpēji savienotiem tiltiem un baļķiem līdz parastām braukšanas takām un / vai trikiem, kas prasa daudz prasmju un agresīvāku braukšanu nekā XC.

Šādi velosipēdi parasti ir smagāki un tiem ir stiprāka piekare nekā XC, bet parasti tie lielā mērā saglabā braukšanas spēju. Riteņbraucēji veido velosipēdus tā, lai noliecoties uz priekšu iegūtu vēlamo agresivitātes līmeni. Nogāzes tipa braucieni ir arvien populārāks stils, kas apvieno lēcienus ar BMX stila trikiem. Šo braucienu trases parasti tiek uzbūvētas jau izveidotajos kalnu velosipēdu parkos, un tie ietver lēcienus, lielus kritienus, caurules un citus koka šķēršļus.

Kalnu riteņbraukšana ir vienkārša – tā ir braukšana ar kalnu velosipēdu lejā pa kalnu. Kamēr XC braucieni arī pārsvarā ietver braukšanu pa nogāzi, DH braucieni parasti ietver sacīkstes lejup pa nogāzi. Šādu sacīkšu velosipēdi ir aprīkoti ar priekšējo un aizmugurējo balstiekārtu, spēcīgām bremzēm un smagāku rāmi nekā citiem kalnu velosipēdiem. Šādi velosipēdi nav domāti braukšanai kalnā, tāpēc braucēji bieži izmanto automašīnas vai slēpošanas pacēlājus, lai nokļūtu augšā kalnā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.